Tahta Kurdu Nedir? Nasıl Mücadele Edilir?

Published by böceklere fısıldayan adam on

Tahta Kurdu Nedir ?

Tahta kurdu’nun yaşadığı bölgeler genellikle bitki ve bitki ürünlerinin bolca bulunduğu yerlerdir.Tahta kurtlarının boyları ve büyüklükleri yaşadıkları ve beslendikleri ortama göre değişebilir ve genellikle kanatları vardır. Tahta Kurdu’nun bedeni baş, göğüs ve karın kısmı olarak üçe ayrılır.

Tahta Kurdunun Yapısı Nedir ?

Tahta Kurtlarının başı çok küçük gövdesi ise çok büyüktür. Tahta kurdunun bendeninin alt kısmında 6 adet ayağı bulunur ve bu ayakları tırtıllı bir yapıya sahiptir. Bu tırtılları sayesinde her yere çok kolay ve rahat bir biçimde tırmanabilir. Tahta kurtlarının baş kısmında ise  2 adet ( 1 çift) antenleri vardır. Tahta kurtlarının ağız yapısı çok sert olduğundan her türlü ağaç, ahşap, mobilyayı delecek güce ve kapasiteye sahiptir. Tahta kurtlarının boyları ise 2 ile 5mm arasında değişmektedir yani çok küçüklerdir .Renkleri ise beslendikleri,yaşadıkları alana ve iklime göre değişiklik gösterbilir. Tahta kurtlarının bilinen en yaygın renkleri ise Kahverengi’dir.

Tahta Kurdu’nun Zararları Nelerdir?

Tahta Kurtları’nın beslenme zincirinde İnsan ve Hayvanlar olmadığından insanlara ve hayvanlara direk ısırıp zarar vermezler ama insanların evlerindeki, ofislerindeki birçok ahşap mobilyaya ve ahşap eşyalara son derece ciddi zararlar verebilirler ancak sadece ahşaplaramı zarar verirler ? tabiki de hayır yalnızca ahşap eşyalara değil bahçelerinizdeki bitkileride kemirerek bitkilerin ölmesine sebep olurlar.

Tahta Kurdu İle Mücadele Nasıl Yapılır?

Tahta kurdu ahşap, mobilya ve ağaçların en diplerine kadar yuva yaptıkları için bu canlılar ile savaş yapmak için uzman ilaçlama ekipleri ile görüşmeniz ve evinizi ilaçlatmanız gerekmektedir bunun içinde Böcek İlaçlama İstanbul sizin için en iyisidir! İstanbul’un tüm ilçelerinde profesyonel ilaçlama ekipleriyle sizlere hizmet vermeye hazır olan firmamız ile tahta kurdu probleminizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Tahta kurdu ilaçlamasında %100 garanti ve uzmanlık tecrübelerimizi sizlere sunuyoruz.  Tüm ilçelere hesaplı tahta kurdu ilaçlama hizmetini 7 gün 24 saat alabilirsiniz.

Memnun kalınmayan bir durumda ikinci ilaçlama hizmetini gerekli durumda ücretsiz olarak sizlere sunmaktayız.


1 Comment

sercan · 14 Nisan 2015 at 18:22

koyu kahve rengi kurtlar çıkıyor arada evde. ilaç fiyatı alabilirmiyuim. Ne kurdudur bu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir