Gemi İlaçlama

Published by böceklere fısıldayan adam on

Gemi ilaçlama, gemilerde periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir, dikkat edilmediği takdirde çok büyük maddi sıkıntılara yol açabilmektedir. Motor dairelerinin sıcak atmosferi ve gıda ambarlarının tehlikeli birleşimi sayesinde başta hamam böceği olmak üzere binlerce böcek türü gemileri istila altına alabilmektedir.

gemi ilaçlamaYolcu taşıyan tur gemisi, yelkenli, kuru yük gemisi, balıkçı teknesi, transatlantik ve daha birçok deniz taşıtında hamam böcekleri görülebilmektedir.

Ahşap tekne gövdelerinde tahta kurusu barınma ihtimali çok yüksektir ve dikkat edilmediği takdirde gemilerde yapısal bütünlüğü bozan hasarlar meydana getirebilmektedir. Geminin iç gövdesine yumurtalarını bırakan tahta kuruları besin bulduklarında çok hızlı üreyebilmektedirler. Uzman personelimiz tahta kurusu ile mücadelede profesyonel cihazlar ve ilaçlar kullanarak tüm tahta gözeneklerine ilacın hava yoluyla nüfus etmesini sağlamakla yükümlüdürler.

Yolcularınınızın sağlığını en iyi şekilde korumak ve mürettebatın güven içinde olabilmesini sağlamak için periyodik olarak ilaçlama hizmeti almanızda çok büyük fayda vardır. Özellikle düğün, nişan, yemekli gece, şirket toplantısı düzenleyen gemilerde haşere sorunu sandığınızdan daha büyük olaylara sebebiyet verebilmektedir.

Dharma ilaçlama olarak gemilerde yemleme ve ilaçlamayı aynı anda kullanıyoruz, limandan çıktıktan sonra da sizi koruyan bir ilaçlama firması olduğunu düşünün. Sağlık bakanlığı onaylı ve insan sağlığına hiçbir zararı olmayan ilaçlar ile sizlerin haşere sorunlarına en kısa sürede çözüm getirmek bizlerin görevi.


1 Comment

Malkoç YALOVA · 02 Ocak 2012 at 22:16

Merhabalar,
12000 grt luk bir gemimiz var.Gemimizde 200 m2 lik bir alanı hamamböceklerinden arındırmak için ilaçlamak istiyoruz.İlaçlama sırasında personelin gemi üstünde olmasını ve normal rutin işlerine devam etmesini istiyoruz.Bu işlemin TUZLA bölgesinde demirde yapılmasını planlıyoruz.Bununla ilgili tarafıma bilgi verirseniz memnunolurum.
Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir