Ahşap Bina İlaçlaması

Published by böceklere fısıldayan adam on

Ahşap konut veya bina ilaçlaması, Firmamız tarafından,  engin tecrübemiz ve özenli personelimiz sayesinde sorunsuz ve kesin çözüm garantisi ile gerçekleştirilmektedir. Ahşap konutta dikkat edilmesi gereken birçok konu ve detay bulunmasına rağmen, mevcut ilaçlama hizmeti veren birçok firma veya şahıs söz konusu detay ve bilgiden yoksun bulunmaktadır. Bu sebeple, tarihi vasfı bulunan birçok binanın mevcut yapısı zarar görmüş ve hatta bina geri dönülemeyecek hasarlara maruz kalmıştır.

Ahşap binalarda en çok karşılaşılan sorunlar; Tahta Kurusu, Fare ve Köstebek gibi kemirgen hayvanlardır. Tahta kurusu, ahşap binanın mevcut yapısına ve bütünlüğüne çok ciddi zararlar vermektedir. Binanın yapı ve dokusu söz konusu sorun nedeniyle zarar görürken, binanın gerçek yaşı ile fiziki yaşı arasındaki farkı arttırmakta, dayanıklılığını düşürmektedir.  Fare ve köstebek gibi kemirgenler ise ahşap bina malzemesini ve/veya ahşap binanın kurulu olduğu zeminin yapısını bozmakta ve binayı ciddi tehlikelere açık hale getirmektedir.

ahşap evAhşap bina ilaçlamasında gözetilecek bazı önemli hususlar:

1) Ahşap binanın mevcut yapı ve malzemesine uygun, zararsız ilaçlar kullanmalıdır. Zira, kullanılan ilaç ve ilacın uygulanma yöntemi, binanın ahşabına zarar vermeyecek şekilde uzmanlar tarafından tespit edilmelidir. Uygulama yöntemi ve uygulayıcı personelin uzmanlığı binanın dayanıklılığı ve yapısı için ayrıca önem arzeder.

2)  Ahşap bina için büyük tehlike gösteren fare ve köstebek gibi kemirgenler için uzman ve tecrübeli kişilerin, zemin ve bina etütlerini yaptıktan sonra gerekli müdahalelerde bulunmaları gerekmektedir. Doğru seçilmiş ve gerekli noktalara yerleştirilmiş fare istasyonları ve sinyal cihazları sayesinde bu tarz sorundan kolay şekilde kurtulunabilir iken, yanlış ve özensiz yerleştirmeler hem sorunu çözmemekte hemde binanın gördüğü zararın devam etmesine sebep olmaktadır.

Kişinin doğru ve soruna çözüm sağlayan uygulamayı yaptırması için dikkat etmesi zorunlu olan nokta, Uygulayıcının tecrübe ve eğitimidir. Aksi halde, sorunlar çözülmez ve yeni sorunlar baş gösterir. Firmamız, engin deneyim ve birikimiyle, mevcut uzman kadrosuyla kesin ve sorunsuz çözümü garanti etmektedir.   Ahşap bina için hizmet verdiğimiz başlıca ilçeler : Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

 

 

Categories: Hizmetlerimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir