Hamam Böceği İlaçlama

Published by böceklere fısıldayan adam on

Hamam Böceği (halk arasında karafatma) bir gecede 5 kilometre yol kat edebilme özelliğine sahip, bir gecede bir binayı baştan aşşağı dolanma kapasitesine sahip bir böcektir. Yumurtalarını çok derin yerlere ve kapalı kaplara bırakmaktadır.

Halk arasında bilinen adıyla HAMAM BÖCEĞİ haşeresini yaşadığınız yerden uzaklaştırmanın etmenin en etkili yolu uzman bir ilaçlama ekibiyle irtibata geçmek ve özel ilaçların bütün yuvalara nüfus etmesini sağlamaktır.

Kafa farmalar genellikle duvar deliklerine, bina boşluklarına, bodrum ve kömürlük gibi hareketliliğin az olduğu yerlere yumurtalarını bırakırlar. Kara fatmaların yazlık ve kışlık yuvaları vardır! yaz aylarında yüzeyde dolaşıp besin arar, kış aylarında 6 ay yuvasında sıcakların gelmesini bekleyebilir. Yumurtalarını bıraktıktan sonra kendi yaşamı sona erse bile daha çok sayıda yavrusu yuvalarından çıkacaktır.hamam böceği

İhmal edilip ilaçlatma hizmeti yapılmazsa tüm daire’ye yayıldıkları gibi yan dairelere, konutlara, iş yerlerine yayılmaları çok uzun zaman almayacaktır. Özellikle fırın gibi ocağı ve sıcak ortamı bulunan işletmelerde çoğalmaya ve barınmaya elverişlidir.

Şirket olarak; kara fatma ilaçlatma hizmeti alacak kişilere etüd çalışması yapıyor ve karafatmanın nerede ürediğini ve nereden geldiğinin tespitini yapıyoruz. Neden?

Kara fatmanın yan dairenizde veya kömürlüğünüzde barınması ve çoğalması, evinizde ilaçlama yapılsa bile oradan tekrar gelmesi anlamına gelmektedir. Karafatmanın  yuvasını ve yumurtalarını yok etmeden karafatma sorunundan kurtulmak mümkün değildir.

Haşerelerden kurtulmak adına kendi sağlığınızdan olmamanız için karafatma ilaçlaması konusunda Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikası bulunmayan firmalara ilaçlatma yaptırmamalısınız.


14 Comments

seçil kolçak özdemir · 24 Ocak 2011 at 22:59

9 katlı 18 dairelik bir apartmanın tün dairelerini,ortak kullanım alanlarını,çatı,bodrum,apartman havalandırma boşluklarını ilaçlatmak istiyoruz. dairelerin yarısı 99 metre yarısı 85 m. dir. sağlık bakanlığı onaylı ruhsat belgeniz var sanırım. yapıcağınız ilaçlama hamam böceği,kalorifer böceği,rutubet böceği v.s en etkili olan sıvı ilaçlama mı (kokulu,kokusuz) yoksa jel ilaçlamamı olur? ilaçlama öncesi keşif yapıyormusunuz?sıvı ilaçlama yapılıcaksa 15-20 gün sonrası ikinci ikinci ilaçlamayı yapıyormusunuz? yaptığınız ilaçlamanın garantisi var mı? fiyat olarak ne kadar? ilgili soruları yanıtlamanız rica ediyorum.

böceklere fısıldayan adam · 26 Ocak 2011 at 12:39

Seçil hanım tüm sorularınız mail yoluyla cevaplanmıştır. Bizi seçtiğiniz için teşekkür ediyoruz.

Mesut Perk · 02 Temmuz 2011 at 15:57

Merhaba
halkalı toplu kon.oturmaktayız.evimizde bir süredir kakalak mevcuttur.özellikle mutfakta bulunmaktadır. bu konuda yardımlarınızı rica edeceğiz.
ilaçlama konularında bilgi vermenizi ,jel veya sıvı ilaçlama konusunda, komşulardan gelen böceklere karşı nasıl tedbir alınacağını vs konularında yardımcı olursanız sevinirim.
mesut perk

özlem · 15 Temmuz 2011 at 21:31

merhaba,
ben kücük cekmecede oturuorum ve bizim buralarda cok hamam böcekleri var buralari ilaclanmiyormu?

halis celik · 24 Kasım 2012 at 05:57

Ben yeni bi eve tasindim ama tasindiktan sonra farkerttim ki evde pire ve hamam bocegi var. Servisiniz sayesinde bir haftada hepsinden kurtuldum, teşekkürler.

Sevgi Değirmenci · 30 Mart 2013 at 22:35

Merhaba yeni taşındım Kaynarca Esenler bölgesine evimde hamam böceği var ilaçlama konusunda fiyat bilgisi almak istiyorum ayrıca 11 aylık bebeğim var ilaçlama olursa etkilenir mi?

    böceklere fısıldayan adam · 06 Mayıs 2013 at 15:51

    Merhaba, hiçbir problem olmayacaktır. Kullandığımız ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı profesyonel ilaçlardır.

yavuz öncel · 12 Mayıs 2013 at 22:28

merhaba 6 katlı 10 dairelik bir apartmanın tün dairelerini,ortak kullanım alanlarını,bodrum,apartman havalandırma boşluklarını ilaçlatmak istiyoruz. dairelerin tamamı ortalama 90 metrekaredir. sağlık bakanlığı onaylı ruhsat belgeniz var sanırım. yapıcağınız ilaçlama hamam böceği,kalorifer böceği,rutubet böceği v.s en etkili olan sıvı ilaçlama mı (kokulu,kokusuz) yoksa jel ilaçlamamı olur? ilaçlama öncesi keşif yapıyormusunuz?sıvı ilaçlama yapılıcaksa 15-20 gün sonrası ikinci ilaçlamayı yapıyormusunuz? yaptığınız ilaçlamanın garantisi var mı? fiyat olarak ne kadar? ilgili soruları yanıtlamanız rica ediyorum. teşekkürler

Tansu · 24 Mayıs 2013 at 12:47

Merhabalar,
tahmini 140 m2 3+1 dairemin ilaçlaması ne kadar bir ücret karşılığı yağılır. Böceklerden, Hamaböceği (son zamanlarda fazlasıyla arttı), adını bilmediğim gri böcekler (sanırım kalorifer böceği). ayrıca az sayıda örümcek vardır.
Fiaytlarınızı bekler, anlaşıldığı taktirde ne şekilde ne zaman yapılacak ile iligli bilgiler vermenizi rica ediyorum. iyi çalışmalar

ŞENEL GÖZGÖZ · 12 Haziran 2013 at 11:05

MERHABA GİRİŞ DAHİL 110 M2 3 DAİREMİZ VAR HAMAM BÖCEĞİ İÇİN EVİMİZİ İLAÇLAMASINI YAPTIRMAK İSTİYORUM. İLAÇLAMA NE KADAR SÜRER VE İLAÇLAMA YAPILDIKTAN SONRA DAİRELERDE KALABİLİYORMUYUZ VE 6 AYLIK BEBEĞİMİZ VAR BUNA ZARARI OLURMU. YERİMİZ ESENYURTTA FİYAT VEREBİLİRMİSİNİZ.
TEŞEKKÜRLER

sena ay · 06 Ocak 2014 at 04:27

Merhaba, evimize yeni taşındık ve bizden önce ev bosmus. bu nedenle böcekler yuva yapmış. 20 gün sonra ikinci ilaçlama mümkün mü, hemen ölürler mi? lütfen cevap yazın geceleri uyuyamiyorum odaya gelirler diye…

ramazan · 06 Kasım 2014 at 03:43

Mrb gaziosmanpasada 85 metre kare bahce kati bir dairede oturuyorum son zamanlarda çok sik böcekler görmeye basladim hamam bocegi diye tahmin ediyorum ilaçlama hakkinda bilgi verebiirmisiniz fyat ve ayrica böcekler den kurtulma garantisi veriyormusunuz

Fatih · 06 Temmuz 2015 at 02:08

Merhabalar ev 75 metre kare ve ara kat bir kac tane hamam bocegi gordum. Spreyle oldurdum ancak arkasi gelecek gibi gorunuyor. Ilaclama ucreti ne kadar bilgi verebilir misiniz?

Bayrampaşa Böcek İlaçlama - Dharma İlaçlama · 24 Mart 2013 at 19:00

[…] Hamam böceği ilaçlatmak istediğiniz ortamda gıda maddelerinin olmaması önemlidir. Hamam böcekleri ilaçlanırken ortamın her noktasını ilaçlamak gerektiğinden dolayı açık yerlerde gıda maddesi bırakmamak gerekir. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir