Gümüş Böceği İlaçlama, Gümüşcün İlaçlama

Published by böceklere fısıldayan adam on

Lepisma saccharina, halk arasında bilinen adıyla gümüş böceği; nişasta ve şeker ağırlıklı beslenen, gri parlak renkli, uzun ve basık bir böcektir.

buy steroids

buy steroids

İki ile sekiz yıl arasında yaşayabilen gümüş böceği, yavruyken beyaz olup yetişkinlik dönemine girdikçe metalik parlak bir renk almaya başlar. Küçük bitişik gözleri ve uzun antenleri vasıtasıyla etrafını algılayan bu böcek, balığa benzer kıvrılma hareketleri ile ilerlemektedir. Bağıl nem oranının %75 ile %95 olduğu yerlerde yaşayan gümüş böceği çoğunlukla toprağa yakın zemin katlarda, garajlarda ve kömürlüklerde görülür.

Gümüş böceği bir seferde elli taneye kadar yumurta bırakabilir. Yumurtaları beyazımsı, oval ve kapsül şeklinde olup genellikle küçük duvar çatlaklarının veya yarıkların içinde bulunur.

Gümüş böceği bir yıl beslenmeden yaşayabilmekle birlikte; beslenmesinde nişasta, dekstrin ve yapıştırıcı gibi polisakkaritler tüketmektedir. Kitap ciltleri, halılar, kahve, çay, pamuk, keten, ipek ve saç ile beslenebilmektedir. Giysilerde kullanılan bazı kimyasallara bağlı olarak bazı durumlarda dharma ilaçlama ekipleri tarafından deri kıyafetleri tükettiği de görülmüştür. Gümüş böceği evlerde maddi hasarlara neden olabilirler, fakat hastalık yayıcı özellikleri yoktur. Kulağakaçan, kırkayak ve örümcekler gümüş böceğini tüketen baş düşmanlarıdır.

Dharma ilaçlama olarak gümüş böceği ilaçlamasında 6 ay sertifikalı garanti vermekteyiz. İnsan sağlığına hiçbir zararı olmayan sağlık bakanlığı onaylı özel kimyasak formüller ile gümüş böceği sorununuza en kısa sürede çözüm üretmek için ekiplerimiz İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Categories: Haşereler

1 Comment

Hasan tuncer · 10 Şubat 2014 at 01:04

Büyükçekmecede hizmet veriyor musunuz ? Gümüs bocegi icin ilaclama 140 m2 ev icin hizmet bedeli nedir tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir