Steroids for sale
 

Gümüş Böceği İlaçlama, Gümüşcün İlaçlama

Lepisma saccharina, halk arasında bilinen adıyla gümüş böceği; nişasta ve şeker ağırlıklı beslenen, gri parlak renkli, uzun ve basık bir böcektir.

İki ile sekiz yıl arasında yaşayabilen gümüş böceği, yavruyken beyaz olup yetişkinlik dönemine girdikçe metalik parlak bir renk almaya başlar. Küçük bitişik gözleri ve uzun antenleri vasıtasıyla etrafını algılayan bu böcek, balığa benzer kıvrılma hareketleri ile ilerlemektedir. Bağıl nem oranının %75 ile %95 olduğu yerlerde yaşayan gümüş böceği çoğunlukla toprağa yakın zemin katlarda, garajlarda ve kömürlüklerde görülür.

Gümüş böceği bir seferde elli taneye kadar yumurta bırakabilir. Yumurtaları beyazımsı, oval ve kapsül şeklinde olup genellikle küçük duvar çatlaklarının veya yarıkların içinde bulunur.

Gümüş böceği bir yıl beslenmeden yaşayabilmekle birlikte; beslenmesinde nişasta, dekstrin ve yapıştırıcı gibi polisakkaritler tüketmektedir. Kitap ciltleri, halılar, kahve, çay, pamuk, keten, ipek ve saç ile beslenebilmektedir. Giysilerde kullanılan bazı kimyasallara bağlı olarak bazı durumlarda dharma ilaçlama ekipleri tarafından deri kıyafetleri tükettiği de görülmüştür. Gümüş böceği evlerde maddi hasarlara neden olabilirler, fakat hastalık yayıcı özellikleri yoktur. Kulağakaçan, kırkayak ve örümcekler gümüş böceğini tüketen baş düşmanlarıdır.

Dharma ilaçlama olarak gümüş böceği ilaçlamasında 6 ay sertifikalı garanti vermekteyiz. İnsan sağlığına hiçbir zararı olmayan sağlık bakanlığı onaylı özel kimyasak formüller ile gümüş böceği sorununuza en kısa sürede çözüm üretmek için ekiplerimiz İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

 

Gümüş Böceği İlaçlama, Gümüşcün İlaçlama BÖLGESİNDE BÖCEK İLAÇLAMA HİZMETİ

Posted in Haşereler • • Sayfa Başına Dön

Bir yorum mevcut “Gümüş Böceği İlaçlama, Gümüşcün İlaçlama”

Hasan tuncer 10 Şubat 2014

Büyükçekmecede hizmet veriyor musunuz ? Gümüs bocegi icin ilaclama 140 m2 ev icin hizmet bedeli nedir tesekkurler

İlaçlama deneyiminizi bizimle paylaşın.